Nowy numer 25/2021 Archiwum

Bytom. Budowa nowoczesnego lodowiska przy ul. Pułaskiego. Ma być gotowe w 2021 roku

Hala na blisko 1,5 tysiąca widzów, 11 szatni dla zawodników i parking na ponad 100 samochodów. W Bytomiu trwa budowa nowoczesnego lodowiska. Obiekt powstaje w miejscu słynnej "Stodoły" przy ul. Pułaskiego

W przyszłości lodowisko ma służyć hokeistom Polonii Bytom, ale także młodym zawodnikom, kibicom i amatorom łyżwiarstwa.- Prace idą zgodnie z planem - przekonują władze miasta. Lodowisko ma być gotowe do połowy 2021 roku. Jego koszt to ok.40 mln złotych - mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia:

 

Dodajmy, że latem obiekt ma być wykorzystywany do celów komercyjnych - organizacji szkoleń, koncertów czy targów. Z kolei mieszkańcy będą mogli korzystać z rolkowiska.

Bytomskie lodowisko będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Prezes Polskiego Związku Hokeja Na Lodzie Mirosław Minkina podkreśla, że to bardzo ważna inwestycja rozwoju dyscypliny:

 

Dodajmy, że hala nowego lodowiska pomieści blisko 1,5 tys. widzów. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji 11 szatni, a przed obiektem powstanie parking na ponad 100 samochodów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama