Nowy numer 25/2021 Archiwum

Bytom. Koncert dla Marty

Koncert charytatywny "Dobro dla dobra" w Operze Śląskiej dla 16-letniej Marty chorej na bardzo rzadki nowotwór.

Mieszka w Radzionkowie, do niedawna była zwyczajną nastolatką z wieloma pasjami. Od roku mierzy się z trudną diagnozą i leczeniem stwierdzonego u niej bardzo rzadkiego nowotworu.

Na stronie Fundacji Iskierka, której jest podopieczną, pisze o sobie: "Trudny czas choroby rozpoczął się dla mnie we wrześniu 2018 roku. Po trzech operacjach i długim okresie diagnozowania, co tak naprawdę dzieje się we mnie, stwierdzono u mnie nowotwór - tłuszczakomięsak śluzowaty.

Moje życie stało się inne, trudne, czasem zwyczajnie smutne, ale mam w sobie nadzieję. Mam też wokół siebie mnóstwo fajnych i dobrych ludzi: mój brat, rodzina, są moi przyjaciele i mam swoje kochane… dwa kotki. Bo tak w ogóle to ja bardzo kocham koty :) Chciałabym znów pojeździć na desce snowbordowej, pójść do szkoły, zatańczyć oberka, bo, wiecie, ja tańczyłam w zespole folklorystycznym, i tak po prostu ŻYĆ".

Na tym etapie leczenia potrzebny jest specjalistyczny lek nowej generacji, który w przypadku osób dorosłych jest refundowany. Jednak w przypadku dzieci - nie, bo one teoretycznie na ten nowotwór nie chorują. 

W związku z tym trwa zbiórka pieniędzy poprzez fundację i na FB. 

Natomiast w Operze Śląskiej w Bytomiu 26 października o 18.00 odbędzie się koncert charytatywny "Dobro dla dobra". Wystąpią artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" (w którym tańczy Marta), orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", soliści, chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej pod batutą Francka Chastrusse Colombier oraz zespół Avocado.

Informacje można znaleźć na www.opera-slaska.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama