Nowy numer 24/2021 Archiwum

Co w numerze? #45

O karmelitankach misjonarkach i Małej Teresce, pomocy Bytomia dla Syrii oraz planach nowego diecezjalnego duszpasterza ministrantów można przeczytać w najnowszym Gościu Gliwickim.

W tekście „Wielki sens małych rzeczy” można przeczytać o spotkaniu w świetlicy prowadzonej przez siostry na Zandce w Zabrzu. - Tereska wskazała mi, jak z Jezusem żyć na co dzień. Nauczyłam się od niej, że każdą sprawę, dosłownie wszystko możemy przeżywać razem z Bogiem - mówi s. Joanna Turos, karmelitanka misjonarka.

Piszemy też o tym, jak poprzez bytomską wspólnotę „Maitri” można pomagać ofiarom wojny w Syrii. Potrzeby są tam ciągle ogromne, ostatnie doniesienia nie dają nadziei na szybką stabilizację. Brakuje podstawowych rzeczy - jedzenia, wody, prądu, opału, leków i pracy. Czasem problemem jest przetrwanie do następnego dnia. - Media zajmują się dziś raczej innymi miejscami, a Syria zeszła na dalszy plan - mówi Danuta Szczepańska odpowiedzialna za bytomską wspólnotę.

W tym numerze można też przeczytać o wystawie, która zostanie otwarta w Muzeum Górnośląskim. Pokazane zostaną odkrycia, których dokonano podczas prac archeologicznych prowadzonych przy remoncie bytomskiego kościoła św. Małgorzaty.

Zamieszczamy też wywiad z ks. Krzysztofem Misiudą, nowym diecezjalnym duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym opowiada o swoich planach. O tym, co czeka ministrantów w tym roku i o nowych pomysłach związanych z ośrodkiem LSO w Nędzy.

W numerze również relacje z ostatnich wydarzeń i zapowiedzi przyszłych.

Nowy Gość Gliwicki jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama