Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ostatnie dni przed nocną pieszą pielgrzymką młodzieży

W piątek wyruszą o północy z Gliwic, w sobotę rano docierają do Rud.

To już 13. pielgrzymka, noc na spotkanie z Bogiem, ze sobą i z innymi w drodze. Wyjście w nocy z 20 na 21 września spod gliwickiej katedry.

– Zwykle, zanim decydujemy się coś zacząć, potrzebujemy zachęty. Dla nas we wrześniu taką motywacją jest pójście w nocy, zamiast na imprezę, na pielgrzymkę. Chcemy z Panem Bogiem rozpocząć ten nowy rok szkolny – mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

– To dobra okazja dla młodych, studentów, ale też dla rodzin, żeby w atmosferze modlitwy pokonać tę trasę, idąc do Mamy, do Matki Bożej Pokornej, która jest przykładem wielkiego zaufania, że będzie dobrze. I ja ufam, że wiele dobra wydarzy się w czasie tej pielgrzymki przez ręce Maryi – dodaje.

Hasło XIII Nocnej Pieszej Pielgrzymki Młodzieży – „Umocnieni w drodze” – nawiązuje do fragmentu adhortacji papieża Franciszka Christus Vivit, który jest myślą przewodnią tegorocznej wędrówki.

– Chodzi o to, aby poznać swoją wiarę, wytrwać w niej i karmić się tym, co daje moc do bycia przy Panu Bogu. Pragniemy zobaczyć, że ta osobista relacja z Nim, zaangażowanie, które już jest, to skarb w glinianych naczyniach. Mamy świadomość, że ta wiara może ustać, jeśli nie będzie stale wspierana, wspomagana. Przecież jeżeli biegacz nie będzie się odpowiednio odżywiał, to nie dobiegnie do mety – przekonuje duszpasterz młodzieży.

Uczestnicy pielgrzymki spotykają się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry) w Gliwicach. Tam wysłuchają koncertu Gaudete in Domino (chrześcijański rap). O 23.00 rozpocznie się nabożeństwo w katedrze, a o północy – wymarsz w kierunku Rud.

Msza św. w rudzkim sanktuarium zaplanowana jest na 9.00 rano następnego dnia. Przewodniczyć jej będzie o. Tomasz Maniura OMI, organizator wypraw rowerowych NINIWA Team. Uczestnicy ostatniej będą opowiadali w Rudach o doświadczeniach z trasy i przekraczaniu samego siebie w drodze.

Informacje o  pielgrzymce i zapisy na: www.ddmgliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama