Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zygmunt Frankiewicz: Samorządy są zagrożone

Samorządy są zagrożone w Polsce - przekonywał w Radiu eM Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i przewodniczący Związku Miast Polskich. Dlatego - jak tłumaczy - podjął decyzję o kandydowaniu do Senatu.

Zygmunt Frankiewicz: Samorządy są zagrożone
Radio eM

 

Jak mówił Zygmunt Frankiewicz, władza centralna odbiera samorządom lokalnym coraz więcej uprawnień, a dodaje obowiązków. Ponadto obniżenie podatku PIT bez konsultacji z samorządowcami spowoduje uszczuplenie samorządowych budżetów. Odrzucił argumenty premiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno mówił, że "na skutecznych rządach budżetowych Prawa i Sprawiedliwości samorządowcy zarobili bardzo dużo pieniędzy". Stąd decyzja o kandydowaniu do Senatu z listy Koalicji Obywatelskiej.

 

Gość Radia eM gotów był także pochwalić rządzących za np. pozytywne rozwiązanie dla przyszłości, jakim jest program 500+, choć jednocześnie bardzo krytycznie ocenił realizację tego programu.

Prezydent Gliwic przyznał, że wbrew początkowym zapowiedziom chęć startu w wyborach parlamentarnych ostatecznie wyraziło mniej samorządowców, niż pierwotnie deklarowało.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama