Nowy numer 23/2021 Archiwum

Co w numerze? #41

W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" m.in. o tym, jak oaza podsumowuje wakacyjne rekolekcje i dlaczego prawnuk Guido Henckela von Donnersmarcka odwiedził Tarnowskie Góry.

Piszemy o dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Gliwicach, który zaczyna rok pod hasłem "Wolni i wyzwalający". - Chcemy przypomnieć sobie o tym, że skoro Pan Bóg powołał nas do życia w wolności, to też posyła nas, aby głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie, który wydobywa z niewoli grzechu - mówi ks. Piotr Dyduch, moderator diecezjalny Ruchu.

Mamy dwa tematy "muzyczne". Diecezjalna Szkoła Muzyczna ma nowe organy przywiezione z Austrii. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego odbyła się ceremonia wybudzenia instrumentu i zabrzmiały pierwsze improwizacje organowe.

Zapraszamy też na uroczystość 25-lecia pracy Bogdana Stępnia, organisty katedralnego.

Muzeum w Tarnowskich Górach prezentowało swój najnowszy i niezwykle cenny nabytek - portret Guido Henckela von Donnersmarcka. To właśnie z tego powodu na wernisaż przybył z Bawarii prawnuk sportretowanego i dziedzic tytułu książęcego, razem z kuzynem. - Rzadko zdarza się, że lokalne muzeum nabywa dzieło takiej rangi, a przyjazd specjalnie na wernisaż dwóch książąt to prawdziwe wyróżnienie - powiedziała Beata Kiszel, dyrektor tarnogórskiego muzeum.

Zamieszczamy też relacje m.in. z powitania uczestników 13. wyprawy rowerowej NINIWA Team, inauguracji roku katechetycznego w katedrze i święta w sanktuarium szensztackim w Zabrzu.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 15 września jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama