Nowy numer 23/2021 Archiwum

Arkadiusz Czech: Tarnowskie Góry będą wkrótce mieć Lokalną Organizację Turystyczną

Tarnowskie Góry będą wkrótce mieć Lokalną Organizację Turystyczną - mówił w Radiu eM burmistrz tego miasta Arkadiusz Czech. Dzięki temu obsłużą ruch turystyczny związany z zabytkami poprzemysłowymi wpisanymi na listę UNESCO.

Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.   Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.
Józef Wolny /Foto Gość

Jak mówił Arkadiusz Czech, wiele miast, które podobnie jak Tarnowskie Góry znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, odnotowuje w pierwszym okresie znaczne nasilenie ruchu turystycznego. Potem sytuacja się stabilizuje, do zabytków przyjeżdżają turyści z daleka i dla nich trzeba przygotować odpowiednią infrastrukturę. Dlatego w najbliższych miesiącach ma być ostatecznie utworzona Lokalna Organizacja Turystyczna. Prace nad jej powołaniem trwają.

Burmistrz potwierdził, że miasto jest też bardzo dobrze znane dzięki Gwarkom, czyli świętu miasta, zwłaszcza za sprawą pochodu postaci historycznych. Świadczą o tym tysiące widzów i wiele samochodów z obcymi rejestracjami, parkującymi wtedy wokół śródmieścia. Tegoroczne Gwarki odbędą się w najbliższy weekend (6-8 września).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama