Wspólnota MAGIS czeka na młodych!

Jezuickie Duszpasterstwo Młodzieżowe "MAGIS" z Gliwic i Bytomia poszukuje nowych członków. Pierwsze spotkania już wkrótce.

W Gliwicach co tydzień na początku weekendu odbywają się dwa spotkania przy kościele Matki Boskiej Kochawińskiej na osiedlu Kopernika. Z kolei w każdy piątek swoje spotkania ma wspólnota u jezuitów z Bytomia.

"Jesteśmy grupą młodych ludzi, szukających nowych, otwartych serc do naszej wspólnoty! Jesteśmy nastolatkami, w podobnym wieku (14-19 lat), ale o różnych zainteresowaniach i pasjach, zdaniach i poglądach... jesteśmy różni i barwni" - pisze o sobie młodzież z gliwickiej wspólnoty.

Jak dodają, "znalazło się coś, a raczej Ktoś, kto ich zjednoczył. Chyba wszyscy wiemy, kim On jest".

Podczas regularnych spotkań młodzi spędzają wspólnie czas na modlitwie, rozmowie, zabawie i nie tylko. "Razem pragniemy od naszego życia czegoś więcej, bardziej - czyli magis. Słowa tego używał często św. Ignacy Loyola, założyciel jezuitów, w odniesieniu do tego, jak należy działać" - wyjaśniają.

Formacja wspólnoty MAGIS obejmuje 4 lata. W tym czasie jej członkowie poznają nauczanie Jezusa Chrystusa oraz duchowość ignacjańską, która nakierowuje na pogłębianie relacji z Bogiem, skupiając się wokół 4 filarów: wspólnoty, służby, modlitwy i ewangelizacji.

Każdy rok formacji kończy się wakacyjnymi rekolekcjami i Ignacjańskimi Dniami Młodzieży, na których spotykają się z wspólnoty z różnych stron Polski.

Wspólnota MAGIS w Gliwicach spotyka się na Eucharystii w każdy piątek o 19.19, a w soboty o 19.00 organizowane są spotkania tematyczne w magisowej salce "Radość" (ul. Kopernika 63a, wejście C, 3. piętro, czerwone drzwi). Rozpoczęcie już 6 września. Więcej szczegółów znajdziesz na Facebooku.

W Bytomiu młodzież spotyka się w każdy piątek o 19.00 w salce pod kościołem jezuitów oraz raz w tygodniu na spotkaniach w grupach prowadzonych przez animatorów. Grupa śpiewa też na niedzielnej Mszy św., a po niej spotyka się w salce na rozmowach, grach i odpoczynku. Ponadto dwa razy w roku (w ferie zimowe i w wakacje) organizowany jest wyjazd na rekolekcje.

Rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnoty MAGIS z Bytomia odbędzie się 13 września o 19.00 na placu przy kościele NSPJ (Bytom, ul. Pułaskiego 9). Zaproszona jest szczególnie młodzież od 7. klasy szkoły podstawowej do uczniów klas maturalnych. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..