Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zabrze. Rozpoczyna się międzynarodowy festiwal organowy

Wydarzenie zainauguruje koncert w Kościele Ewangelickim Pokoju.

Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego trwać będzie od 31 sierpnia do 22 września.

Patron festiwalu ks. Antoni Chlondowski to Górnoślązak. Urodził się w 1884 r. w Kosztowach (dziś dzielnica Mysłowic), zmarł w 1962 roku. Był salezjaninem i kompozytorem, bratem kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Żeby ich nie mylono, młodszy o 3 lata Antoni zmienił nazwisko na Chlondowski. 

Pierwszy koncert 24. edycji festiwalu jego imienia odbędzie się 31 sierpnia o 18.00 w Kościele Ewangelickim Pokoju w Zabrzu (ul. Klimasa 3). Wystąpią: Marek Stefański (Kraków) i zespół wokalny Luna Plena (Zabrze). W repertuarze organowym będzie można wysłuchać utworów Johanna Sebastiana Bacha i Gabriela Rheinbergera oraz Gustava Adolfa Merkela (1827-1885). Natomiast zespół wokalny Luna Plena pod dyrekcją  Barbary Gajek-Kraski zaprezentuje dzieła Andreja Makora, Paula Mealora, Pawła Łukaszewskiego, Michaela Barretta i Ralfa Schmidta oraz Marka Raczyńskiego.

W niedzielę 1 września o 18.00 w kościele św. Józefa w Zabrzu na organach zagra Brygida Tomala (Katowice).

Koncerty odbywać się będą w weekendy w zabrzańskich kościołach. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miejski w Zabrzu, a dyrektorem artystycznym - Waldemar Krawiec. Program znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL