Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Film młodzieży o Marii i Marcie

Grupa młodzieży z jezuickiej wspólnoty Magis w Gliwicach zdobyła II miejsce w konkursie filmowym na Ignacjańskich Dniach Młodzieży.

IDM2019 MagisGliwice
Mateusz Janyga

Tematem konkursu w tym roku były ewangeliczne Maria i Marta. Film miał być interpretacją tekstu biblijnego w konwencji teledysku. I miejsce zdobył Magis z Kłodzka, drugie właśnie wspólnota gliwicka, a trzecie Piotrków Trybunalski.

- W zeszłym roku przygotowaliśmy thriller o św. Stanisławie Kostce i wygraliśmy ten konkurs, więc przypuszczamy, że w tym roku drugie miejsce wynika z pewnej nieśmiałości jury - żartuje o. Mateusz Janyga, opiekun grupy gliwickiej.

Ignacjańskie Dni Młodzieży z modlitwą, warsztatami i koncertami były zwieńczeniem rekolekcji, które wspólnota jak co roku w lipcu przeżywała w okolicach Starej Wsi na Podkarpaciu wraz z młodzieżą z innych stron Polski.

Magis to wspólnota, która gromadzi młodych od II klasy gimnazjum po maturę. Nazwa nawiązuje do jezuickiego MAGIS – życia „bardziej” i na chwałę Boga, co jest jedną z podstaw duchowości ignacjańskiej.

W parafii Matki Boskiej Kochawińskiej spotkania w ciągu roku szkolnego odbywają się w piątki o 19.19 (Msza wspólnotowa w domu zakonnym), soboty o 19.00 i w niedziele o 9.30 (Msza w kościele).

W diecezji gliwickiej Magis działa także w jezuickiej parafii NSPJ w Bytomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy