Nowy numer 23/2021 Archiwum

Tarnogórskie Kino Plenerowe. Gratka dla kinomaniaków

W sierpniowe i wrześniowe wtorki tarnogórzanie wspólnie oglądają film - nie w sali kinowej, ale w Parku Miejskim.

W letnie wtorki, wieczorną porą, tarnogórscy kinomaniacy gromadzą się w Parku Miejskim. Tam sami wybierają, którą spośród proponowanych przez organizatorów produkcji chcą zobaczyć.

Głosowanie odbywa się poprzez hałas robiony po przeczytaniu tytułu filmu - można krzyczeć albo klaskać. Produkcja, która wzbudzi największą euforię, wygrywa. Następnie wyświetlana jest na nietypowym ekranie, bo na tzw. muszli, czyli półokrągłej, dużej kopule nad znajdującą się tam sceną.

Tarnogórskie Kino Plenerowe. Gratka dla kinomaniaków   Pierwszy z trzech pokazywanych filmów to propozycja dla najmłodszych. Barbara Węglarska

Jednego dnia odbywa się projekcja aż trzech filmów: jednego skierowanego dla dzieci i dwóch dla nieco starszych. Inicjatywa od samego początku, czyli 2016 r. cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Wspólne oglądanie filmów pod gołym niebem, w otoczeniu drzew, jest świetnym pomysłem na spędzenie ciepłych wieczorów - jak twierdzi tarnogórzanka Agnieszka. Nie dziwi więc, że mieszkańcy tak licznie przychodzą na parkowe seanse.

Kolejne projekcje Tarnogórskiego Kina Plenerowego w Parku Miejskim będą miały miejsce 27 sierpnia 3, 10 i 17 września. Początek o 20.00.

A w poszczególne dni wyświetlane filmy na świeżym powietrzu są także w Miasteczku Śląskim (teren przy Miejskim Ośrodku Kultury, najbliższy 21 sierpnia), Żyglinie (łąka obok Orlika w Żyglinie, najbliższy 28 sierpnia) oraz w Pyskowicach (teren przy placu dożynkowym, najbliższy 26 sierpnia).

Tarnogórskie Kino Plenerowe. Gratka dla kinomaniaków   Muszla koncertowa, gdzie wyświetlane są filmy. Barbara Węglarska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama