Nowy numer 23/2021 Archiwum

#WypowiedzSię

21 tez samorządowych. Teraz każdy może wyrazić swoje zdanie na ich temat i wziąć udział w debacie - informuje na swoim portalu Miasto Gliwice.

Na stronie SamorzadyDlaPolski.pl można zgłosić swoje uwagi i propozycje do trwającej debaty, której punktem wyjścia jest 21 tematów uznanych za najważniejsze dla wspólnot lokalnych. Zostały one przedstawione 4 czerwca w Gdańsku, w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce.

W obronę samorządów w Polsce wobec działań zmierzających do centralizacji państwa i ograniczenia roli wspólnot lokalnych zaangażowany jest m.in. prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, pełniący równocześnie funkcję prezesa Związku Miast Polskich.

„Jak rozwiązać problem dostępu do żłobków i przedszkoli, kolejek do lekarza, wysokich cen mieszkań? Czy chciałbyś mieć na to większy wpływ? Czy uważasz, że tego typu wyzwania powinny być rozwiązywane lokalnie w Twojej gminie, czy też przez rząd w Warszawie? Zapraszamy Cię do dyskusji na temat przyszłości polskich miast i wsi” - piszą autorzy na stronie.

Po szerokich konsultacjach 31 sierpnia ogłoszonych będzie 21 postulatów samorządowych, które następnie skierowane zostaną do wszystkich kandydatów startujących w jesiennych wyborach do Sejmu. Na ich podstawie mają być też przygotowane projekty ustaw pod obrady nowego parlamentu RP.

„Jeżeli chcesz mieć wpływ na ich treść, wyraź swoje zdanie” - czytamy w zaproszeniu do debaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama