Co w numerze? #34

Państwo Hukowie z Gliwic świętowali 75. rocznicę ślubu. Podkreślają, że podstawą, która ich łączyła przez to długie wspólne życie, była religia i miłość do ojczyzny. Co do reszty, mogli się nie zgadzać.

W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" piszemy o uroczystości, która odbyła się z tej okazji w kaplicy sióstr boromeuszek, gdzie jubilaci uczestniczą co niedzielę w Eucharystii. Mszy św. w intencji Ireny i Władysława Huków przewodniczył bp Jan Kopiec, który zapewnił, że "Kościół diecezjalny ceni sobie niezwykle, że ma wśród swoich wiernych takich ludzi".

Dzięki otwartemu w Zabrzu nowoczesnemu Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu z lądowiskiem dla helikopterów pacjent już po dwóch minutach od wylądowania może znaleźć się na stole operacyjnym. Cały budynek powstał w ciągu jednego roku. Lądowisko znajduje się na dachu szpitala, oddział wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną. W "Gościu" relacja otwarcia zabrzańskiego SOR.

Piszemy też o odkryciach archeologicznych prowadzonych w Gliwicach-Czechowicach. To już trzecie lato prac prowadzonych w tym miejscu w poszukiwaniu reliktów kościoła św. Jerzego. I coraz to nowych niespodzianek, na które natrafiają archeolodzy razem z miejscowymi społecznikami.

"Kościół - niełatwa miłość" to temat panelu dyskusyjnego, który odbył się w ramach rekolekcji "Jezus żyje" na Górze Świętej Anny. - Posłuszeństwo jest niesamowicie trudne, dla mnie jest tajemnicą. Nie wiem, co takiego się w nim kryje, ale wiem, że kiedy moi bracia kapłani przestawali być posłuszni biskupowi, to wszystko, co robili, diabli na widłach nieśli... - mówił jeden z uczestników dyskusji - ks. Tomasz Szałanda z Olsztyna.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 28 lipca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..