Nowy numer 22/2023 Archiwum

Mariola Roleder: Dbanie o zieleń to nie tylko zakazy wycinki

- Dbanie o zieleń w Parku Śląskim to nie tylko zakazy wycinki - mówiła w Radiu eM wiceprezydent Chorzowa Mariola Roleder.

Mariola Roleder: dbanie o zieleń to nie tylko zakazy wycinki
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o obszarze Parku Śląskiego leżącym na terenie po dawnym OPT. W 2017 r. deweloper pozyskał go od Skarbu Państwa. Władze Chorzowa wydały zgodę na wycinkę drzew na tym obszarze, co wywołało liczne protesty. Urzędnicy tłumaczą, że nie można było podjąć innej decyzji, ponieważ teren jest prywatny, a miejscowy plan zagospodarowania zakłada w tym miejscu m.in. handel i usługi.

- W momencie uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca żaden sprzeciw nie wpłynął do Chorzowa - mówiła w Radiu eM wiceprezydent miasta Mariola Roleder. Jak dodała, natura jest najważniejszą rzeczą, o którą powinniśmy dbać, ale dbanie to nie tylko zakazy wycinki. - To również sensowne nasadzenia i regulacja systemu ekologicznego oraz zieleni w Parku Śląskim - stwierdziła wiceprezydent Chorzowa.

W ubiegłym tygodniu marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski zorganizował spotkanie w sprawie spornego fragmentu parku. Zakończyło się ono bez konsensusu. Kolejne planowane jest na czwartek 25 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast