Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kościół – niełatwa miłość

O jedności, posłuszeństwie, pokorze i oczyszczeniu mówiono na Górze Świętej Anny.

– Zrobiłem doktorat, napisałem habilitację, liczyłem na wyjazd za granicę, a zostałem proboszczem na wiejskiej parafii. Jak rozpaliłem w piecu c.o., to zbiornik wyrównawczy tak tłukł o ścianę, że tynk leciał... Ale dzięki temu, że słuchałem biskupa, robiłem, co kazał, poznałem wspólnoty charyzmatyczne i jestem tutaj – twierdzi.

Mój Kościół

Paneliści podkreślają, że Kościół przeżywa czas oczyszczenia, ale obok na przykład kwestii pedofilii wielkiego przepracowania wymagają podziały wewnętrzne, klerykalizacja, niezrozumienie między księżmi a świeckimi. Ważna jest też rola formacji dorosłych w parafii, by było w niej grono osób do współpracy. A dobrym weryfikatorem, zarówno dla animatora świeckiego, jak i dla księdza, może być współmałżonek, inny kapłan czy parafianie, nawet ci spod budki z piwem, którzy nieraz stawiają do pionu.

– Mówimy o trudzie miłości Kościoła. Trzeba budować na fundamencie, ale nie oczekujmy braku problemów. Czy budujesz na skale, czy na piasku – burze będą! Ale nawet jeśli my zawiedziemy, Pan Bóg jest konsekwentny – przyznaje Halina Kamińska.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL