GN 41/2019 Archiwum

Zgadzać się w najważniejszym

Irena i Władysław Hukowie z Gliwic świętowali 75. rocznicę ślubu. Mszy św. w ich intencji przewodniczył bp Jan Kopiec.

Uroczystość odbyła się w kaplicy sióstr boromeuszek, gdzie jubilaci od ponad 20 lat modlą się na niedzielnej Eucharystii. Niestety, w dniu tego szczególnego święta pani Irena ze względu na chorobę nie mogła w niej uczestniczyć. – Kochamy ten kościółek, bardzo przywiązaliśmy się do niego i traktujemy go jak nasz drugi dom – mówiła kilka dni przed tym wydarzeniem. – 75 lat razem iść przez świat – to na pewno nie jest proste zadanie. Moja obecność tutaj jest powodowana ogromnym szacunkiem dla jubilatów, którzy przez tyle lat potrafili wskazywać na to, co jest dla nich największą wartością. Że można w wierności i owocnie przejść przez życie.

Budować swoje szczęście i codzienność na pewnych wartościach, których nikt nam nie może odebrać. Wyrażam zapewnienie, że Kościół diecezjalny ceni sobie niezwykle, że ma wśród swoich wiernych takich ludzi – powiedział bp Jan Kopiec. Razem z nim przy ołtarzu modlili się ks. Hubert Nalewaja, kapelan ośrodka prowadzonego w tym miejscu przez boromeuszki, i ks. Robert Chudoba, dyrektor Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II.

Państwo Irena i Władysław Hukowie pochodzą ze Lwowa. Tam też wzięli ślub 31 lipca 1944 r., w następnym roku przyjechali do Gliwic. Ona jest ekonomistką, pracowała w biurze projektów, on – inżynier – w budownictwie przemysłowym. Mają trzech synów, z których dwaj już nie żyją, trzy wnuczki i troje prawnucząt. W 70. rocznicę ślubu w rozmowie z „Gościem” podkreślali, że trudniejsze momenty życia udało im się przetrwać dzięki wierze. – Religia i miłość do ojczyzny – to mamy wspólne. Co do innych rzeczy – możemy się nie zgadzać, ale to jest podstawa – mówili. A pytani o przepis na zgodne życie małżeńskie, wymienili szczerą, codzienną modlitwę, zgadzanie się z wolą Bożą oraz wzajemną tolerancję i przebaczenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL