Nowy numer 29/2019 Archiwum

Pomagali z narażeniem życia

– Pół nocy nie spałam, bo ją znałam. Ona żyła dla dzieci – mówi Edyta Cuber o swojej sąsiadce, która razem z córkami zginęła w wybuchu gazu w Bytomiu.

Kobiety znały się stosunkowo dobrze, na co dzień dzieliły je trzy piętra. Zżyły się ze sobą, a ich córki razem się bawiły. Pani Edyta ma świadomość, że mogła stracić życie razem z sąsiadką. – Żona, dzięki Bogu, uniknęła śmierci. Właśnie wróciła do domu, ale gdyby parę minut później weszła do klatki schodowej, to akurat znalazłaby się w centrum wybuchu – mówi Janusz Cuber. W momencie tragedii byli razem z najmłodszą córką. – Najpierw zobaczyłem nasze wyważone drzwi, wybiegłem na klatkę schodową, żeby sprawdzić, czy to jest kwestia naszego mieszkania, czy coś więcej się stało. Wtedy zobaczyłem wyważone wszystkie drzwi, zbiegłem do I piętra i tam już był tragiczny obraz. Szybko zawołałem żonę, ale ona już i tak wybiegała z dzieckiem. Zostawiliśmy nawet nasze zwierzęta, które później, dzięki wspaniałym staraniom straży pożarnej, udało się uratować – relacjonował nam w niedzielę po zdarzeniu.

Dostępne jest 31% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL