Nowy numer 08/2020 Archiwum

Premiera Teatru A w Gliwicach

Na premierę spektaklu "Stanisław i Bolesław" zaprasza Teatr A. Widowisko odbędzie się "przy murze miejskim".

Jutro wieczorem aktorzy Teatru A wystawią spektakl opowiadający o świętym Stanisławie, biskupie i królu Bolesławie Szczodrym, zwanym Śmiałym.

„Artyści podejmują się opowiedzieć o Stanisławie i Bolesławie sięgając do teatru lalkowego - gdzie teatralne byty współtworzą aktorzy żywego planu i lalki sceniczne… gliwicka premiera to bez mała godzinny muzyczny spektakl „open-air” - opowiadany po zmroku, chętnie sięgający do udrapowanego niebieskiego paludamentu… dla podejmowanych treści, co intuicyjne wyczuwają artyści, trudno o lepszą miarę…” - zapraszają twórcy spektaklu.

Premiera odbędzie się jutro 29 czerwca o 21.30 w ogrodzie obok kościoła Wszystkich Świętych, „przy murze miejskim”.

Spektakl „Stanisław i Bolesław” w wykonaniu Teatru A przygotowany został w ramach „Mysteries&Drolls - Sacred Theatre and Popular Drama in Contemporary Europe” - projektu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama