Nowy numer 09/2020 Archiwum

Komunikat w sprawie Ekumenicznej Wspólnoty "Alleluja"

Dokument został podpisany przez biskupa pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego.

W najbliższą niedzielę 30 czerwca komunikat ma być odczytany w kościołach dekanatów Gliwice, Gliwice-Łabędy oraz Gliwice-Sośnica.

Pełna treść:

Komunikat w sprawie działalności Ekumenicznej Wspólnoty „Alleluja” w Gliwicach

            Ekumeniczna Wspólnota „Alleluja” gromadziła się na cotygodniowych spotkaniach w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach przy kościele katedralnym. W spotkaniach modlitewnych Wspólnoty uczestniczyli także katolicy. Odkąd zmieniono miejsce spotkań, Wspólnota nie utrzymuje więzi z Kościołem Katolickim na terenie diecezji gliwickiej oraz z asystentem kościelnym mianowanym przez Biskupa Gliwickiego. Tym samym nie można już zagwarantować, że treści głoszone w ramach działalności Wspólnoty „Alleluja” są zgodne z nauczaniem Kościoła Rzymskokatolickiego.

+ Andrzej Iwanecki

Wikariusz Generalny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama