Nowy numer 09/2020 Archiwum

Organiści z kilku diecezji uczestniczą w wakacyjnych rekolekcjach

Kiedy wchodzisz do kościoła i na Mszy śpiewają absolutnie wszyscy, to wiesz, że muszą to być muzycy kościelni.

W Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku od wtorku do czwartku trwają wakacyjne rekolekcje dla muzyków kościelnych. Bierze w nich udział ok. 40 organistów z diecezji gliwickiej i opolskiej oraz archidiecezji częstochowskiej.

Rekolekcje prowadzi ks. Wojciech Kiełkowski, tegoroczny neoprezbiter, a wcześniej absolwent Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

- Tematyka obraca się wokół powołania organisty jako człowieka w ogóle, czyli kogoś, kto potrzebuje nawrócenia, kto czasami znajduje się na jeziorze podczas burzy, czyli przechodzi pewne trudności, i w końcu - kto posługuje w Kościele - wyjaśnia ks. Adam Kozak, referent diecezji gliwickiej ds. muzyki kościelnej.

Drugiego dnia rekolekcji uczestnicy pielgrzymowali śladami Edyty Stein - św. Teresy Benedykty od Krzyża. Odwiedzili Muzeum Edyty Stein w Lublińcu oraz kościoły św. Mikołaja, św. Stanisława Kostki i św. Anny, a także sanktuarium Matki Bożej w Lubecku.

Po południu wszyscy uczestniczyli w Eucharystii w kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu-Steblowie.

Ostatniego dnia rekolekcji muzycy wezmą udział w Mszy w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach.

Organiści z kilku diecezji uczestniczą w wakacyjnych rekolekcjach   Wspólne zdjęcie uczestników rekolekcji. Szymon Zmarlicki /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama