Nowy numer 29/2019 Archiwum

Wszyscy byliśmy razem

20 lat po tym, jak Jan Paweł II niespodziewanie spotkał się z tłumem wiernych w Gliwicach, cała diecezja świętowała wspomnienie tej wizyty.

Dziesiątki księży i mnóstwo wiernych z całej diecezji zgromadziła dziękczynna Msza św. w gliwickiej katedrze, sprawowana 17 czerwca, dokładnie w 20. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w tym mieście. Eucharystię odprawił bp Andrzej Iwanecki wraz z biskupami seniorami – Janem Wieczorkiem i Gerardem Kuszem. Biskup Iwanecki zauważył na początku homilii, że podobnie jak 20 lat temu papież z powodu choroby nie pojawił się na zaplanowanym na 15 czerwca spotkaniu z gliwiczanami, tak tym razem na uroczystości nie mógł być obecny bp Jan Kopiec. 

Dostępne jest 31% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL