GN 19/2022 Archiwum

Co w numerze? #28

20 lat od pamiętnej wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach, a także nowi księża i odnowiona Małgorzatka z Bytomia po badaniach archeologicznych - o tym piszemy w nowym numerze.

Ma przyjechać - nie przyjeżdżo, potem znowu ni ma przyjechać - przyjeżdżo - te słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane 17 czerwca 1999 r. w dialogu z półmilionową rzeszą wiernych zgromadzonych na gliwickim lotnisku, obiegły media i były jednym z najczęściej powtarzanych cytatów z zaskakującej wizyty.

Zanim jednak do niej doszło, przeżyliśmy dwa dni niespodziewanych wydarzeń i zmieniających się wraz z nimi emocji.

O nocy ekspresowych przygotowań, oczekiwaniu w napięciu i krótkiej, ale pamiętnej wizycie Jana Pawła II w Gliwicach piszemy w obszernym artykule w 20. rocznicę tamtych wydarzeń.

Nowy numer rozpoczynamy jednak od święceń kapłańskich, które 8 czerwca w gliwickiej katedrze przyjęło sześciu księży. Publikujemy relację z uroczystości oraz sylwetki neoprezbiterów.

Podsumowujemy również badania archeologiczne i generalne prace remontowe przeprowadzone w kościele św. Małgorzaty w Bytomiu. W wigilię Zesłania Ducha Świętego bp Jan Kopiec poświęcił odnowioną świątynię i konsekrował ołtarz.

Oprócz tego w nowym numerze znajdziecie relacje z odpustu i 10-lecia bazyliki w Rudach oraz rozstrzygnięć ważnych konkursów, a także zapowiedzi nadchodzących wydarzeń.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama