Nowy numer 38/2023 Archiwum

Będą kursy formatora dla liderów wspólnot

Ważne ustalenia podjęto na spotkaniach ruchów, stowarzyszeń i wspólnot diecezji gliwickiej.

Liderzy wspólnot działających w diecezji gliwickiej będą przechodzili roczny kurs formatora. Rozpocznie się on we wrześniu i będzie odbywał się równolegle do kursu biblijnego.

- Kurs formatora jest podstawą teologiczną dla animatorów i liderów po to, aby mogli oni posługiwać w swoich ruchach i stowarzyszeniach. Jeśli często prowadzą spotkania, nauczają czy przekazują treści, taki kurs da im do tego podstawy i pewność, że ta nauka jest poprawna - tłumaczy ks. Artur Sepioło, diecezjalny koordynator rady ruchów i stowarzyszeń.

Tematyka kursu będzie dotyczyła m.in. zagadnień z teologii, dogmatyki czy praktyki duszpasterskiej oraz najistotniejszych spraw i wątpliwości, jakie mogą pojawić się w danej wspólnocie. Zajęcia odbywające się raz w miesiącu w soboty będą prowadzili duchowni i świeccy teologowie i wykładowcy.

Jak wyjaśnia ks. A. Sepioło, kurs nie jest skierowany wyłącznie dla liderów wspólnot charyzmatycznych, ale dla wszystkich ruchów i stowarzyszeń. Będą w nim uczestniczyli np. animatorzy przygotowujący młodzież do bierzmowania. Taki wymóg stawiają postanowienia I Synodu Diecezji Gliwickiej.

Rada ruchów, stowarzyszeń i wspólnot obejmowała dwa spotkania, osobno dla duchownych i świeckich, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

Było to również okazja omówienia bieżących wydarzeń w diecezji, m.in. obchodów 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gliwicach czy wakacyjnych planów i aktywności wspólnot, a także do podsumowania rocznej pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast