Co w numerze? #27

O "doświadczeniach z górnej półki" w ośrodku w Rusinowicach i pracy amerykańskich studentów farmacji przy remoncie ośrodka "Domu Nadziei".

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" podajemy program wydarzeń zaplanowanych w Gliwicach z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II.

Piszemy o przygotowaniu osób niepełnosprawnych do I Komunii św. i bierzmowania, które przyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne do Rusinowic.

- Niezwykłe jest to ich przekonanie, że Bóg jest. Relację z Nim mają inną niż my, inaczej postrzegają sacrum. Świat abstrakcji ze względu na upośledzenia w różnym stopniu jest im niedostępny, ich myślenie jest konkretne, dlatego kiedy mówię, że w tym białym kawałku chleba ukrywa się Pan Jezus, to dla dziecka to jest oczywiste. I jest o tym tak bardzo przekonane, że już nic tego nie zmieni - mówi s. M. Olga Mura, która przygotowuje ich do sakramentów. Twierdzi, że to doświadczeniach z górnej półki.

O remoncie nowej siedziby ośrodka dla uzależnionej młodzieży opowiada ks. Bogdan Peć MSF, dyrektor Domu Nadziei. - To są bardzo ambitne plany, ale chcemy wprowadzić się tu na 25. rocznicę powstania fundacji, czyli jesienią 2020 r. Jeżeli uda nam się pozyskać pieniądze na termomodernizację, to myślę, że będzie to realne - mówi w wywiadzie.

W prace remontowa zaangażowali się nawet studenci ze Stanów Zjednoczonych, przyszli farmaceuci, w ramach działań podejmowanych przez Habitat for Humanity.

Wspominamy też ks. Romualda Kokoszkę, proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach - sanktuarium Macierzyństwa NMP.

W nowym numerze również relacja z otwarcia nowego oddziału kardiologicznego Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich i rozstrzygnięcie Plebiscytu „Bohater Katechezy”.

Najnowszy "Gość Gliwicki" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..