Nowy numer 08/2020 Archiwum

Fundamenty pod działa z II wojny światowej odkryto na budowie obwodnicy Gliwic

Znalezisko jest w bardzo dobrym stanie - jedna z podstaw trafi do Muzeum Śląskiego w Katowicach, a druga zostanie zabezpieczona i pozostawiona przy drodze.

Fundamenty podstaw pod działa przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej znaleziono na budowie fragmentu zachodniej obwodnicy Gliwic. Ponieważ jednak odnalezione fundamenty podstaw pod działa przeciwlotnicze są w bardzo dobrym stanie, zdecydowano o ich zachowaniu i wyeksponowaniu.

- Odkrycie wstrzymało na pewien czas toczące się prace - informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Chodzi o budowę fragmentu lokalnej obwodnicy Gliwic, od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, na który miasto pozyskało w 2017 r. unijną dotację.

Odcinek będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu, z wyjątkiem skrzyżowania z ulicami Daszyńskiego i Rybnicką, gdzie liczba jezdni zwiększy się do dwóch. Przebudowany zostanie też odcinek ul. Rybnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama