Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wysoka frekwencja w województwie

Frekwencja wyborcza wyniosła ok. 46 proc. To naprawdę bardzo dobry wynik w porównaniu do poprzednich eurowyborów, w których wzięło udział tylko 23,75 proc. uprawnionych.

Najwięcej głosów w regionie zdobył Jerzy Buzek. Startował jako "jedynka" Koalicji Europejskiej. Zagłosowało na niego 422 445 osób. Drugi wynik należy do startującej z listy Prawa i Sprawiedliwości Jadwigi Wiśniewskiej. To 409 373 głosy.

Ostatecznie w okręgu śląskim wyniki prezentują się następująco: PiS - 43,25 proc., Koalicja Europejska - 40,24 proc., Wiosna - 5,82 proc., Konfederacja - 4,61 proc., Kukiz’15 - 3,80 proc., Lewica Razem - 1,18 proc., Polska Fair Play - 1,10 proc.

Mandaty z okręgu śląskiego uzyskało troje kandydatów PiS: Jadwiga Wiśniewska, Izabela Kloc i Grzegorz Tobiszowski, trzej przedstawiciele KE: Jerzy Buzek Buzek, Jan Olbrycht i Marek Balt, a także Łukasz Kohut z Wiosny.

Najwyższą w województwie frekwencję odnotowano w Katowicach, gdzie głosowało ok. 52,7 proc. uprawnionych, a także w Bielsku-Białej (52,3 proc.) oraz w powiecie bielskim i Tychach, gdzie w głosowaniu wzięła udział ponad połowa wyborców. W Częstochowie, Gliwicach oraz powiatach pszczyńskim i mikołowskim było to niespełna 50 proc.

Najmniej osób głosowało w powiatach: raciborskim (35,2 proc.) i lublinieckim (39,7 proc.) oraz w Zabrzu, gdzie frekwencja wyniosła 37,8 proc. W całym regionie w wyborach wzięło udział 45,86 proc. uprawnionych do głosowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL