GN 48/2020 Archiwum

Jasny znak żywego dziedzictwa

Odezwa biskupa Jana Kopca w związku z 20. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Gliwicach.

Przed przypadającymi od 15 do 17 czerwca obchodami 20. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach, biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował do diecezjan odezwę, przeznaczoną do odczytania w kościołach w niedzielę 26 maja.

Biskup najpierw rozpoczyna wspomnieniem wizyty odwołanej z powodu choroby papieża, a następnie jego niespodziewanego przybycia dwa dni później i błyskawicznej mobilizacji miasta i półmilionowej rzeszy pielgrzymów.

"Błyskawiczna organizacja spotkania z papieżem, zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, ponad półmilionowe zgromadzenie wiernych spontanicznie przybywających na lotnisko, modlitwa z Ojcem św. i jego dialog z pielgrzymami pozostały w pamięci wielu osób" - czytamy.

"Owoców papieskiej pielgrzymki nie można jednak zamknąć jedynie do chwil z gliwickiego lotniska. Konkretnymi jej następstwami były m.in. erygowanie parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, poświęcenie koron nałożonych następnie na wizerunek Matki Bożej Pokornej w Rudach czy budowa przy kościele katedralnym Centrum Edukacyjnego, służącego całej diecezji" - podkreśla biskup.

Odezwa jest okazją do zaproszenia na wydarzenia, które odbędą się od 15 do 17 czerwca w Gliwicach, Rudach i Zabrzu.

Na koniec biskup zachęca, by udział w rocznicowych obchodach był "jasnym znakiem, że dziedzictwo św. Jana Pawła II jest ciągle czymś żywym i oddziałującym na codzienne życie".

Pełny tekst odezwy publikujemy na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama