Nowy numer 2/2021 Archiwum

Co w numerze? #25

W najnowszym "Gościu Gliwickim" piszemy m.in. o trwającym właśnie Metropolitalnym Święcie Rodziny i odkryciach dokonanych podczas remontu w bytomskim kościele św. Jacka.

Nowe wydanie otwieramy relacją z inauguracji MŚR w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie wystąpił zespół Sound’n’Grace. A następnego dnia w gliwickiej katedrze odbyła się modlitwa za rodziny.

Piszemy też o zabrzańskim Hospicjum im. Matki Teresy, które obchodziło 25-lecie działalności. Łucja Bartoszewska, prezes prowadzącego je stowarzyszenia, przypomniała słowa założycielki pierwszego hospicjum Cicely Saunders, wskazujące, że towarzyszą pacjentom „nie tylko po to, by mogli spokojnie umrzeć, ale by mogli żyć aż do śmierci”.

O odkryciach w kościele św. Jacka w Bytomiu podczas prowadzonego tam remontu pisze Anna Szadkowska, która jest diecezjalnym konserwatorem zabytków. „Skala tych zmian każe chylić czoło przed twórcami świątyni i ich zmysłem sacrum. Na ścianach królowała ciemna czerwień i złoto. A spod warstw przemalowań wyłaniają się największe niespodzianki - oryginalne freski z czasu fundacji.” - pisze autorka.

Zamieszczamy też relację z konwentu Duszpasterstwa Rodzin, który odbył się w Gliwicach. Jego gościem był dr Piotr Wołochowicz, dyrektor Fundacji Misja Służy Rodzinie.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama