Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wspólnota pokoju

Dzieci, rodzice, dziadkowie – rozpoczęło się ich wielkie święto. Z energią rozkręcił je zespół Sound’n’Grace, ale to nie koniec, bo w programie jest jeszcze mnóstwo wydarzeń.

Przy niemal komplecie publiczności w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 18 maja zainaugurowano Metropolitalne Święto Rodziny. To już 12. edycja wydarzenia.

Na otwarciu wystąpił zespół Sound’n’Grace – popularny chór wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Publiczność bawiła się na koncercie przy najlepszych i najbardziej znanych przebojach zespołu. Jedna z inicjatorek wydarzenia, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wyraziła radość z faktu, że akcja z roku na rok się rozrasta i kolejne miejscowości metropolii dołączają do obchodów.

– Młodzi ludzie tęsknią za rodziną, więc stwórzmy im takie warunki, żeby nie tylko zakładali własne rodziny, ale żeby byli w tych rodzinach szczęśliwi – powiedziała. Z kolei metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zauważył, że „jedna z definicji Kościoła to »rodzina rodzin«” i dziękował obecnym na sali rodzinom za „doświadczenie pokoju”, które dają. – Pokój jest nie tylko do konsumpcji, jest także do budowania i uczciwie trzeba powiedzieć, że pokój zależy od każdego z nas – zaznaczył.

Natomiast dzień później w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec odprawił Mszę św. w intencji wszystkich rodzin. W homilii biskup nawiązał do hasła tegorocznej edycji wydarzenia: „Rodzina – wspólnota pokoju”. – Pokoju, którego świat dać nie może i który często jest już pojęciem wyświechtanym. Bo pokój nie oznacza tylko tego, że armaty nie biją i bomby nie spadają. Bardziej zagrożony jest wtedy, kiedy ludzkie serca nie potrafią znaleźć drogi do tego, by się zrozumieć i podjąć wspólne działania zmierzające do zapewnienia każdemu wewnętrznych możliwości swojego rozwoju – mówił.

Liczne wydarzenia w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny potrwają do połowy czerwca.

Pełny program dostępny jest na: www.swieto-rodziny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama