Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co w numerze? #24

W najnowszym "Gościu Gliwickim" piszemy m.in. o bierzmowaniu w więzieniu, wizycie generała jezuitów w Gliwicach oraz o sytuacji w górnictwie, a raczej o tym, co po górnictwie pozostało...

Nowe wydanie otwiera informacja o budowie wieży w kościele Chrystusa Króla w Gliwicach, na którą parafia czekała ponad 80 lat. Na "jedynce" również fotofakty z dzielnymi pielgrzymami, którzy w ulewnym deszczu przeszli z Bytomia do Gliwic na odpust u Matki Bożej Kochawińskiej.

Temat odpustu kontynuujemy na dalszych stronach, a przede wszystkim skupiamy się na wizycie o. Arturo Sosy Abascala SJ, generała jezuitów, który odwiedził parafię na początku swojego pobytu w Polsce.

Nie pominęliśmy niecodziennego wydarzenia, jakim było bierzmowanie w więzieniu w Lublińcu. Ponadto sporo miejsca poświęcamy sytuacji w górnictwie, a raczej temu, co po górnictwie zostało, w kontekście posiedzenia sejmowej podkomisji w kopalni "Guido" oraz rozbiórki jednego z szybów kopalni "Makoszowy" w Zabrzu.

W numerze znalazły się też informacje o książkowej publikacji po ostatnim Sympozjum Tarnogórskim, unikalnej koncepcji oświetlenia ulicznego, która realizowana jest w Gliwicach, a także o niezwykłym parowozie, jaki odjechał z tarnogórskiego dworca.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama