Nowy numer 3/2021 Archiwum

Co w numerze? #23

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" piszemy m.in. o konferencji Szkół Nowej Ewangelizacji, w której uczestniczyło ponad 800 osób, i nowo wyświęconych diakonach w diecezji gliwickiej.

Całodzienna konferencja, która odbyła się w Zabrzu, miała przypomnieć, czym jest tożsamość ucznia Chrystusa - misjonarza. - Jeśli myślisz, że jesteś nim dlatego, że dużo robisz, gdzieś przynależysz, to jest to zaburzona tożsamość - powiedział ks. Artur Sepioło, który był jednym z wykładowców. - Wtedy wróć, aby przylgnąć do serca Mistrza, bo tam słychać bicie Jego serca. Mamy być takim monitorem EKG Bożego serca, echokardiogramem, żebyśmy jak te urządzenia dawali światu sygnał, jak ono bije i jakie ma przesłanie - dla nas, wspólnoty, diecezji, Kościoła… - przekonywał.

W tym numerze również relacja z uroczystości poświęcenia kościoła Bożego Miłosierdzia w Gliwicach. - To wtedy, gdy Jan Paweł II na nowo przypomniał nam przymiot Bożego miłosierdzia, zrodził się pomysł, by w naszej diecezji powstała taka parafia i kościół temu wezwaniu poświęcony - przypomniał proboszcz parafii ks. Marek Góra.

Diecezja gliwicka ma ośmiu nowych diakonów. W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach święceń udzielił im bp Andrzej Iwanecki.

Piszemy też o ogrodzie św. Jana Nepomucena, który powstał przy kościele o tym wezwaniu w Lisowicach.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (należy wybrać dodatek gliwicki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama