Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dzień Śląski w ProFort Centrum w Miechowicach

Bytom. Prezentacja pojazdu pancernego „Korfanty” i inscenizacja historyczna, czyli Dzień Śląski w ProFort Centrum w Miechowicach.

To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają 4 maja w ramach Dnia Śląskiego w ProFort Centrum w Bytomiu-Miechowicach. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”.

W programie dioramy rekonstrukcyjne tematycznie związane ze Śląskiem, inscenizacja historyczna potyczki powstańców śląskich z Grenzschutzem, wystawy tematyczne poświęcone m.in. Ewie von Tiele-Winckler, miastu Bytom oraz pieśni śląskie nawiązujące do okresu powstań śląskich.

Będzie można zobaczyć pojazd pancerny „Korfanty”, zwiedzić podziemny przeciwlotniczy schron, w którym zostało zainstalowane nowe oświetlenie i nagłośnienie oraz wystawy. planowane jest też spotkanie z Krzysztofem Piotrowskim, autorem książki „Kosmos i sacrum w poematach księdza Norberta Bonczyka”.

Impreza odbędzie się w ProFort Centrum (ul. Stolarzowicka 16). Rozpoczyna się w południe, a wstęp jest wolny.

Więcej o tym miejscu można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama