Gliwice i Tychy. Autobusy Metropolii w nowych, jednolitych barwach

Tychy mają pierwszy autobus w metropolitalnych barwach. W podobnych kolorach pojawiły się także autobusy w Gliwicach. Wozy te jako pierwsze mają malowanie według nowego wzoru ujednoliconego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Pierwszy żółty autobus pojawił się w PKM Tychy. Jest inny niż pozostałe. W takim kolorze w przyszłości będą jeździć wszystkie pojazdy linii regularnych organizowanych przez Zarząd Transport Metropolitalnego. - Chcemy ujednolicić nasza flotę, by identyfikacja z Metropolią była łatwiejsza - podkreśla Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

Co jeszcze wyróżnia pierwszy taki autobus w PKM Tychy? Tłumaczy Michał Kasperczyk, rzecznik instytucji:

Gliwice i Tychy. Autobusy Metropolii w nowych, jednolitych barwach   Autobus ZTM Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

Dodajmy, że nowe wytyczne kolorystyki pojazdów Zarządu Transportu Metropolitalnego zakładają, że pojazdy regularnych linii autobusowych mają być żółte, linii specjalnych - fuksjowe, tramwaje pozostaną czerwone, a trolejbusy - nadal żółto-zielone.

Jednolite barwy dotyczą pojazdów wyprodukowanych w 2019 roku lub później. A to oznacza, że GZM nie zamierza pojazdów przemalowywać, a jedynie nowe kupować w odpowiednich barwach.

Słuchaj więcej: Gliwice i Tychy: autobusy w jednolitych barwach

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..