Nowy numer 37/2021 Archiwum

Co w numerze? #21

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" wspominamy naszą zmarłą koleżankę redakcyjną Izę Paszkowską, piszemy o parafii Bożego Miłosierdzia i wracamy do wydarzeń z 1960 roku.

Na Niedzielę Miłosierdzia przygotowaliśmy artykuł o budowie kościoła i tworzeniu tej parafii, jedynej pod o tym wezwaniu w diecezji gliwickiej. Właśnie przyszedł moment poświęcenia świątyni.

Przed świętami pożegnaliśmy w Gliwicach Izę Paszkowską, cenionego pedagoga i redaktora "Małego Gościa Niedzielnego". W kazaniu ks. Krzysztof Misiuda wspominał rozmowę z nią w szpitalu. - Powiedziała, że swoje cierpienie, swoją chorobę ofiaruje za nas, abyśmy stanowili jedno. Abyśmy stanowili jedno z Panem Bogiem - jej rodzina, przyjaciele, znajomi, uczniowie, sąsiedzi. Człowiek chyba w momencie cierpienia, w momencie choroby zatrzymuje się i zaczyna analizować swoje życie. Zaczyna pytać Pana Boga, po co to wszystko. I krzyż tej choroby i tego cierpienia w jej wydaniu byłby bez sensu, gdyby nie był niesiony przez nią razem z Chrystusem - opowiadał.

Piszemy też o usunięciu krzyża w gliwickiej parafii franciszkańskiej w 1960 r., wbrew woli mieszkańców dzielnicy i zakonników. Historycy z katowickiego IPN szukają uczestników i świadków tamtego wydarzenia.

Oprócz tego w najnowszym numerze zapowiedzi różnych wydarzeń w diecezji i regionie.

Najnowsze wydanie "Gościa Gliwickiego" dostępne jest już w formie papierowej oraz w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama