Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Zmarła nasza redakcyjna koleżanka. Odpowiadała na pół tysiąca listów miesięcznie

Po ciężkiej chorobie zmarła Iza Paszkowska, wieloletnia współpracowniczka "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa", polonistka, powierniczka i przyjaciółka młodych.

Jej rubryka z poradami w „Małym Gościu Niedzielnym” cieszyła się popularnością przez 21 lat. W tym czasie Iza była dosłownie zasypywana listami od dzieci, ale też licealistów, studentów i starszej młodzieży. Wszyscy zwracali się do niej w wielkim zaufaniu z bardzo osobistymi problemami. „Zdarza się, że przychodzi 700 mejli miesięcznie” – opowiadała mi jakiś czas przed chorobą. „Na wszystkie odpowiadasz?” – zagadnąłem. „Tak! Odpowiadam codziennie, zwykle wieczorem. Nieraz list kończy się prośbą, bym na-tych-miast odpowiedziała. Wtedy odpisuję od razu”.


Odpowiadała również – w tym przez dwa lata na łamach „Gościa” – na liczne pytania od rodziców. Jej, pełen serdecznej troski, głos pamiętają słuchacze Radia eM oraz Radia Plus. Cieszyła się wielkim autorytetem i u młodszych, i u starszych czytelników. Później docierały do niej podziękowania za uratowanie życia, pomoc w wyjściu z nałogu, przetrwanie kryzysu w małżeństwie... Zdarzyło się, że dzięki korespondencji młodych mam z Izą uratowane zostało życie kilkorga poczętych dzieci. Na pewno trudno dziś zmierzyć wielkie owoce jej długoletniego wsłuchiwania się w drugiego człowieka oraz mądrych, przepełnionych prawdziwą troską oraz wspartych modlitwą odpowiedzi.

Uroczystości pogrzebowe Izabeli Paszkowskiej odbędą się w środę 17 kwietnia w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach. Msza św. o godz. 13.
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Zsuzsa
  15.04.2019 23:37
  Dziękuję Boże za Jej służbę, daj Jej wieczną radość u boku Twego.
  doceń 7
 • KOFFi
  16.04.2019 00:59
  Dzięki za wszystko, Pani Izo! proszę odpowiadać z Nieba na nasze listy i prośby
  doceń 8
 • Jadwiga
  16.04.2019 19:21
  Iza, wlasnie sobie uswiadomilam, ze znalam Cie, cwierc wieku. Bylas cudownym czlowiekiem, pelnym dobra I czlowieczenstwa. Twoj spokoj I anielskosc udzielaly sie innym. Bedzie nam Ciebie bardzo brakowalo ... tu na tym ziemskim padole. Odpoczywaj w spokoju. Nigdy nie poznalam tak dobrego czlowieka jak Ty. Jadwiga,Adam, Kacper, Ewa I Maja.
  doceń 3
 • Ka
  20.04.2019 22:37
  Jestem w szoku... pisałam do Pani Izy od 6 lat, zawsze znalazła czas, aby odpisać, doradzić i analizować moją sytuację. Bardzo mi to pomagało w okresie szkolnym, a teraz i na studiach. Przywykłam do tego, mimo, że nie znałam Pani Izy osobiście, to czułam jakąś więź, bliskość. Pisząc to... lecą mi łzy, mam dreszcze. Jakiś czas temu po przerwie napisałam wiadomość, ale nie dostałam odpowiedzi, co mnie zmartwiło. Dopiero w kwietniu przeczytałam informacje o jej chorobie, a teraz o śmierci. Szczerze? Ciężko mi w to uwierzyć, czuję, jakby cząstka mnie umarła. Pani Izo, z całego serca dziękuję za każde dobre słowo... Będę zawsze pamiętać.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL