Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ogarniamy tydzień

Rozpoczęliśmy najważniejszy tydzień w roku. Przed Triduum Paschalnym odbędzie się jeszcze parę ważnych rzeczy.

W poniedziałek wieczorem w Gliwicach odbędzie się Droga Krzyżowa z katedry do kościoła  redemptorystów (rozpoczęcie o 18.30). We wtorek Droga Krzyżowa ulicami Tarnowskich Gór rozpocznie się o 18.45 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W Wielką Środę w kościele św. Anny w Zabrzu odbędzie się tradycyjny koncert pasyjny. Będzie można wysłuchać "Requiem" Mozarta. Jest to zarazem koncert w 25. rocznicę śmierci Norberta Kroczka, założyciela Chóru "Resonans con tutti".

W niektórych kościołach odbędzie się Noc Konfesjonałów, a w czwartek przed południem w katedrze Msza Krzyżma. Potem już rozpocznie się celebracja Triduum Paschalnego.

W gliwickiej katedrze 18 kwietnia o 18.00 Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczyć będzie bp Andrzej Iwanecki; 19 kwietnia o 18.00 liturgii Wielkiego Piątku - bp Gerard Kusz. Wigilia Paschalna, której przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec, rozpocznie się 20 kwietnia o 21.00. Uroczystości będą transmitowane przez TV Imperium.

W Poniedziałek Wielkanocny odbędą się dwie procesje konne - w Ostropie i Żernicy. Można także dalej zapisywać się na krajową konferencję pt. "Uczeń - misjonarz Ducha Świętego".

Szczegóły tych i innych wydarzeń na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama