GN 37/2021 Archiwum

Spotkanie z diakonami

Wizyta w "Gościu Gliwickim" była ostatnim punktem spotkań pastoralnych diakonów naszej diecezji.

Diakoni, którzy w czerwcu przyjmą święcenia prezbiteratu, od 19 stycznia przebywają na praktykach w różnych parafiach diecezji. W Bodzanowie mieli ostatnio wspólne skupienie, a we wtorek wieczorem na niecałe dwa dni przyjechali do Gliwic na tzw. spotkania pastoralne.

- Najważniejszym momentem tego czasu są tzw. skrutynia, czyli indywidualna rozmowa z księdzem biskupem na temat formacji, naszej wizji przyszłości i pracy w Kościele lokalnym oraz podsumowanie czasu, który jest za nami – mówi Michał Chmiel. – Oprócz tego mieliśmy wczoraj dzień pastoralny, czyli spotkania z przedstawicielami instytucji naszej diecezji – począwszy od kurii, z jej poszczególnymi wydziałami, przez Caritas po "Gość Niedzielny" dzisiaj.

W naszej redakcji diakoni zapoznali się ze strukturą Instytutu Gość Media, do którego należy "Gość Niedzielny" z oddziałami diecezjalnymi. Rozmawialiśmy o naszej pracy i możliwościach współpracy oraz wymienialiśmy się opiniami na różne tematy, m.in. o sposobach dotarcia z przekazem religijnym do młodzieży i treściach, jakie są prezentowane na katolickich stronach. Pojawił się podczas tej rozmowy aktualny problem, czy należy pisać o złych rzeczach w Kościele.

W czasie spotkania był też czas na zdjęcia, a diakoni otrzymali od nas ankiety, na podstawie których przy okazji święceń przedstawimy ich bliżej.

Teraz podajemy ich nazwiska i parafie pochodzenia:

  • Michał Chmiel, parafia św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze,
  • Michał Cieśliński, parafia św. Piotra i Pawła w Gliwicach,
  • Wojciech Kiełkowski, parafia św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach,
  • Marek Ludwig, parafia Ducha Świętego w Gliwicach-Ostropie,
  • Michał Picz, parafia św. Anny w Bytomiu,
  • Mariusz Setlak, parafia św. Anny w Gliwicach-Łabędach.
Spotkanie z diakonami   Już po spotkaniu. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama