GN 41/2019 Archiwum

Tatowie jak Kolumbowie

Około 150 ojców z całej Polski i z zagranicy uczestniczyło w wiosennej edycji Forum Tato.Net, które 6 kwietnia odbyło się w Zabrzu.

Himalaje ojcostwa

W kolejnej części Rafał Janus rozmawiał z Jarosławem Botorem, uczestnikiem słynnej zimowej wyprawy na K2 oraz zeszłorocznej akcji ratunkowej Tomasza Mackiewicza i Élisabeth Revol, a na co dzień ratownikiem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gość pytany był m.in. o to, jak łączy wspinaczki górskie z życiem rodzinnym. Botor wyjaśniał, że da się pogodzić obie te rzeczywistości, a gdy poznał swoją przyszłą żonę, ta wiedziała już o jego pasji, choć – jak przyznał – „nie wierzyła, że zdoła wejść gdzieś wyżej niż na Rysy”. Opowiadał też, że kiedyś był dla swoich dzieci trudnym i wymagającym ojcem, jednak góry były jednym z czynników, które zmieniły takie nastawienie. – Kiedy wyjeżdżam, to w pewnym sensie się resetuję. Warunki, które stawiamy sobie na wyprawie, i możliwości, z którymi musimy się zmierzyć, upadlają nas i resetują do zera. Wtedy człowiek nabywa szacunku do małych rzeczy, na co dzień niezauważalnych. To, że z kranu leci woda, jest dla każdego zupełnie normalne. Ale gdy człowiek wraca z gór do domu, to cieszy się z tego, a jeśli ta woda jest jeszcze ciepła, to już w ogóle są fajerwerki. Takie rzeczy, które – jak się wydaje – nam się należą, stają się radością i dają dużą satysfakcję – tłumaczył. Wśród pozostałych prelegentów znaleźli się m.in. Tomasz Budzyński, wokalista w takich zespołach, jak Armia i 2Tm2,3, oraz Shane Barkley z USA, prezes organizacji Savvy Dads. Uczestnicy spotkania wysłuchali także panelowych dyskusji o ojcostwie i rozmawiali w mniejszych grupach tematycznych.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL