Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dni Papieskie w Zabrzu

Przez tydzień w Zabrzu odbywać się będą wydarzenia poświęcone pamięci Jana Pawła II. Na zakończenie zaplanowano dyskusję pt. "Jak odmienić oblicze ziemi? Tej ziemi".

Dni Papieskie w mieście zwyczajowo odbywają się pomiędzy 2 a 8 kwietnia (rocznicą śmierci i pogrzebu św. Jana Pawła II).

  • 2 kwietnia o 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (Zabrze, ul. Brodzińskiego 4) odbędzie się projekcja „Filmu z przesłaniem”. Zaprezentowane zostanie dzieło Bogdana Miszczaka „Jako w niebie, tak i w Komańczy” w reżyserii Macieja Wójcika, z udziałem zabrzańskich aktorów: Aleksandry Popławskiej, Marka Kality oraz Jerzego Treli. Film to fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.
  • 3 kwietnia o 18.00 w kaplicy św. Barbary w kopalni Guido (Zabrze, ul. 3 Maja 93) odbędzie się recital gitarowy „Do Ciebie pieśnią wołam, Panie”. Patryk Filipowicz wystąpi z repertuarem polskiej muzyki „od Chopina do… Nalepy”. Bezpłatne bilety rezerwować można pod numerem telefonu 32 271 04 74 oraz e-mailowo: copzabrze@gmail.com. Przed zjazdem pobierana będzie opłata w wysokości 1 zł na rzecz ubezpieczenia na czas pobytu w Kopalni.
  • 4 kwietnia o 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Ogólnej (ul. Wyzwolenia 4) na wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II.
  • 5 kwietnia po raz kolejny zorganizowana zostanie „Klasówka z Papieża” z udziałem uczniów szkół z Zabrza-Pawłowa.
  • 7 kwietnia o 11.00 w kościele św. Pawła Apostoła (ul. Sikorskiego 67B) otwarta zostanie wystawa „A przecież nie cały umieram”, na której prezentowane będą materiały prasowe z okresu śmierci św. Jana Pawła II. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia (przed i po każdej Mszy lub po wcześniejszym zgłoszeniu na probostwie).
  • 8 kwietnia o 17.00, w Teatrze Nowym (pl. Teatralny 1) rozpocznie się dyskusja w ramach „Kawiarenki z oknem na świat”, którą tym razem zatytułowano „Jak odmienić oblicze ziemi? Tej ziemi”. W spotkaniu udział wezmą prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. Roman Chromy, prof. Krzysztof Gasidło oraz prof. Zbigniew Kadłubek. Spotkanie zakończy się słodkim akcentem – poczęstunkiem papieskimi kremówkami.

Dni Papieskie organizuje Centrum Organizacji Pozarządowych. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama