Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Rodzina - wspólnota pokoju" to hasło zbliżającego się Metropolitalnego Święta Rodziny

XII edycja święta, które łączy pokolenia, tradycyjnie rozpocznie się w Zabrzu. Koncert inauguracyjny zaplanowano na 18 maja.

Obecnie powstaje szczegółowy harmonogram wydarzeń, które odbędą się podczas XII edycji Metropolitalnego Święta Rodziny (MSR). Wiadomo już, że inauguracja odbędzie się 18 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. – To duża radość, że ciągle starcza nam determinacji i konsekwencji, żeby głośno i dobrze mówić o rodzinie. Koncentrujemy się wokół pokoju, to tym bardziej ważne w niespokojnych czasach, żebyśmy się zwracali w kierunku budowania podwalin pokoju. Rodzina jest absolutnym fundamentem wszystkiego – podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Tegoroczne hasło MSR nawiązuje do orędzia papieża Benedykta XVI, przygotowanego na Światowy Dzień Pokoju w 2008 roku. – Tam, gdzie rodzina jest mocna i silna, jest wielkie dobro. Będziemy mówić o rodzinie jako o tym pierwszym miejscu, w którym wychowujemy się do pokoju, otwartości na drugiego człowieka, miłości a czasem jeśli trzeba, przebaczenia – mówi bp Marek Szkudło, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

W ubiegłym roku podczas MSR odbyło się ponad 160 imprez skierowanych do całych rodzin. Ważnym punktem w kalendarium świętowania będą Jubileusze Małżeńskie, przeżywane w katowickiej katedrze 19 maja. Nowością w tym roku będzie np. Dzień Otwarty w radiu eM. Każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć, jak powstają jego ulubione programy.

Słuchaj więcej na stronie radia eM: XII Metropolitalne Święto Rodziny coraz bliżej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL