GN 08/2020 Archiwum

Protest nauczycieli: co z egzaminami?

Protest nauczycieli stawia pod znakiem zapytania egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty. Śląskie Kuratorium Oświaty zapewnia jednak, że egzaminy odbędą się w terminie.

Protest nauczycieli: co z egzaminami?   Zdjęcie ilustracyjne.

Gdyby doszło do strajku w zespołach nadzorujących przebieg egzaminów, pracować będą nauczyciele z zewnątrz - mówi śląska kurator oświaty Urszula Bauer.

Kurator poinformowała też, że do kuratorium już zgłaszają się nauczyciele deklarujący gotowość do nadzorowania przebiegu egzaminów.

Niezależnie od tego, gimnazjaliści i ósmoklasiści gorączkowo przygotowują się do egzaminów kończących szkołę. Duże wyzwanie czeka zwłaszcza ósmoklasistów, bo ich egzamin przeprowadzony będzie po raz pierwszy od wprowadzenia reformy edukacji. - Z tego powodu stres jest duży - mówią uczniowie kończący w tym roku katowicką Szkołę Podstawowa nr 37.

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczną się 15 kwietnia i będą trwały 3 dni .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama