Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wyjście ze strefy komfortu

Tylko trzem z ośmiu osób udało się przejść 44-kilometrową trasę z Gliwic do Babic.

Droga Krzyżowa w drodze to był kluczowy punkt Ekstremalnie Nocnego Weekendu (15−17 marca), który zainicjował ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Na Mszy św. w piątek późnym wieczorem było ponad dwadzieścia osób, ale w pieszą nocną wędrówkę wyruszyło osiem − od dwudziestolatków do osób 50+, w tym dwie kobiety.

− W moim przypadku było to wyjście z własnej strefy komfortu. Zmierzyłem się po raz kolejny z samym sobą, na dłuższym dystansie niż rok temu. Poczułem tę Drogę Krzyżową w nogach, plecach, głowie – mówi Maciej Stodolak, mąż i ojciec trójki dzieci. – Z drugiej strony było to podziękowanie za ten rok, za te wszystkie rzeczy, które się wydarzyły w naszym życiu, w życiu naszej rodziny, i udźwignięcie ciężaru tego krzyża, który nieśliśmy gdzieś na plecach, zmierzenie się z tym.

ENW to połączenie idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze skupieniem i spotkaniem integracyjnym. Po przyjściu do Babic i odespaniu trudów nocy rozpoczęło się spotkanie rekolekcyjno-integracyjne zakończone w niedzielę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama