GN 08/2020 Archiwum

Ekologiczne porządki w Gliwicach

W Gliwicach od 16 marca rozpoczyna się mobilna zbiórka elektrośmieci w różnych dzielnicach miasta. Akcja wspiera zakup sprzętu sportowego dla szkół i przedszkoli.

Specjalnie oznakowany samochód będzie parkował w wyznaczonych miejscach co sobotę do 19 października, od 10.00 do 13.00. Można tam bezpiecznie oddać zepsute lub niepotrzebne pralki, zmywarki, lodówki, komputery telefony i inne tego typu urządzenia, a także świetlówki oraz zużyte baterie.

Pierwsza w tym roku zbiórka odbędzie się 16 marca w Sośnicy, obok szkoły przy ul. Przedwiośnie. W kolejne soboty elektrośmieci będą zbierane w Łabędach przy ul. Literatów (przy placu zabaw) i w Ostropie przy ul. Daszyńskiego (plac przy kościele).

W ramach umowy z miastem zużyty sprzęt będzie odbierać firma Enviropol PL Sp. z o.o. Środki uzyskane ze sprzedaży odpadów przeznaczone będą na zakup sprzętu sportowego dla gliwickich szkół i przedszkoli.

Harmonogram zbiórek elektroodpadów jest dostępny na stronie gliwice.eu w zakładce Ekologia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama