Co w numerze? #14

Zmiany w diecezji, sympozjum i nowa książka o ks. Grzywoczu, pogrzeb wiceprezydenta Gliwic, propozycje na Wielki Post...

Nowy numer gliwickiego "Gościa" rozpoczynamy opisem najważniejszych zmian w sieci dekanalnej, które wejdą w życie 25 marca (szczegółowy podział parafii wraz z nazwiskami nowych dziekanów publikujemy TUTAJ).

- Myślę, że do tej pory byliśmy na etapie przeżywania zaginięcia ks. Krzysztofa, godzenia się z tym faktem, ale przede wszystkim - upamiętnienia jego samego i jego dzieła. Teraz chcemy też we wspólnocie (...) przeżywać wiele ważnych, bogatych treści, które są nam ciągle oferowane przez drogiego nam ks. Krzysztofa - mówił bp Andrzej Czaja na sympozjum "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania", jakie 27 lutego odbyło się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. W numerze znajdziecie duży tekst o sympozjum oraz nowej książce o ks. Grzywoczu.

Jest też wspomnienie zmarłego wiceprezydenta Gliwic Piotra Wieczorka, o którym bp Kopiec mówił na pogrzebie, że "był nam znany jako człowiek, który żył we wspólnocie i pracował dla społeczeństwa. Z urodzenia gliwiczanin, mąż, ojciec czworga dzieci, pracownik bardzo kompetentny, pełen poświęcenia dla tej społeczności, jaką jest miasto Gliwice".

Oprócz tego proponujemy różne pomysły na przeżycie Wielkiego Postu oraz - jak zwykle - prezentujemy relacje z najważniejszych wydarzeń w diecezji.

Nowy numer już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..