Nowy numer 09/2020 Archiwum
 • jeszczenowszyvelario
  04.03.2019 21:07
  Użycie symbolu sierpa i młota (nawet odwróconego - bo nie wszyscy mogą zrozumieć, co takie odwrócenie dla młodzieży oznacza) rzeczywiście było niefortunne. Odnoszę jednak wrażenie, że reakcja "GN" i interwencja Ordo Iuris są zupełnie nieproporcjonalne do skali tego "przewinienia". Uczniowie chcieli wyrazić swoje przywiązanie do idei tolerancji i szacunku dla różnorodności. Samo w sobie jest to bardzo pozytywne i warte podkreślenia. Moim zdaniem nie zasłużyli na taką nagonkę.
  doceń 7
 • seitz
  04.03.2019 21:56
  Nie toleruję czyli nie jestem wyrozumiały dla zła. Zło jest nie do zaakceptowania. Sierp i młot to symbol zła podobnie jak homoseksualizm jest symbolem zboczenia.
  doceń 10
 • halinkaa
  04.03.2019 23:38
  dobre kilkanaście lat temu podczas dłuższego pobytu w granicach Zjednoczonego Królestwa gdzie "postęp" obyczajów i "tolerancja" dużo dalej wdrożone także miejsce sprzyjające do obserwacji turystyczne plus wiele klubów w tym dla innych orientacji no niestety takie wnioski, że wielu młodych mniej stabilnie uformowanych "z domu" chwyta cokolwiek jest atrakcyjnie przedstawione w popkulturze czy przekazie masowym, tylu "lezbijek" na m2 chyba nigdzie by nie uświadczył lub par męskich w stylu sponsor + młodzik, czasem te młode osoby bardziej z mody, nudy tudzież braku dojrzałości coś takiego odstawiały niż ze skłonności, obrzydliwe to było przy bliższej styczności, widać, często ludzie pogubieni próbujący się pod coś podciągać, potem osobiście na prawdę duże uff po wyminięciu tych klimatów z horyzontu, jak teraz ktoś pracuje u nas aby doprowadzić do czegoś podobnego czyli propagandę zachęcającą chyba lepiej by mu było przywiązać kamień młyński itd. zło tak jak dobro zaczyna się od małych rzeczy, ostatnio widać regres w estetyce rzeczy dla młodzieży były ubiory z czaszkami, szmatowate fasony, teksty piosenek wizerunki "idoli" podobnie mało ubogacające raczej obciążające głupotą itd. a tu takie słodkie kolorowe symboliki i miła perspektywa inności i oryginalności, no po prostu nic nie dzieje się przypadkiem, często jedzie to w/g sztancy dawno gdzie indziej wytestowanej
  doceń 5
 • LazC
  05.03.2019 09:31
  Istnieją normalne metody dbania o dobro w społeczeństwie. Na przykład akcja przeciw przemocy; wszelkiej przemocy. W końcu przemoc jest zła niezależnie od motywu. W szkole można było zrobić akcję przeciwko przemocy albo przeciwko wyzwiskom. I to by miało sens. Ale dyrekcja chciała koniecznie "akcji przeciwko homofobii", a teraz mówią: "strasznie nam przykro bo uczniowie się martwią". Ciężko przyjąć taki ciąg myślowy.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama