Nowy numer 09/2020 Archiwum

Cały rok wypełniony

Na marcowy koncert z okazji 10-lecia „Wrzosów Jesieni” zabrakło biletów.

Od samego początku dyrygentem chóru jest Monika Woleńska, która swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe zyskała w bytomskiej Operze Śląskiej. Najpierw jako chórzystka, a następnie korepetytor chóru. Wszyscy członkowie „Wrzosów Jesieni” to aktywni słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, których obecnie jest ponad sześciuset. Bytomski chór jest grupą mieszaną, na próbach spotyka się dwa razy w tygodniu.

„Wrzosy” zdobyły już liczne wyróżnienia zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród ich osiągnięć można wymienić m.in. II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii w 2014 roku czy bytomską Muzę – nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury z 2018 roku. Poza stałymi spotkaniami oraz udziałem w licznych koncertach i konkursach chórzyści ciągle doskonalą swoje umiejętności. Co roku wyjeżdżają na warsztaty do Zawady Pilickiej, gdzie szlifują formę oraz przygotowują nowy repertuar.

Na różne okazje chór ma różne stroje – rozpoczęcie roku, uroczystości państwowe, koncerty kolęd – wylicza pani Stefania Borkowska, która w zespole jest od początku powstania i odpowiada za jego sprawy organizacyjne. Z prowadzonej kroniki wydarzeń można wyczytać, że cały rok chór ma wypełniony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama