Nowy numer 38/2023 Archiwum

Prezydent Andrzej Duda w Herbach: "Każde miejsce w Polsce jest ważne"

- Bardzo zależy mi na tym, żeby Polska rozwijała się w każdym swoim zakątku w jak najbardziej wyrównany sposób - mówił w Herbach prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu lublinieckiego.

Po wizycie w jednostce komandosów w Lublińcu Andrzej Duda udał się do pobliskich Herbów, a następnie do Kłobucka obok Częstochowy, by spotkać się z mieszkańcami tamtejszych powiatów.

- Każde miejsce w Polsce jest ważne. W trakcie swojej prezydentury to właśnie, przede wszystkim, chcę pokazać. To właśnie dlatego głównym moim celem są mniejszej wielkości miasta i gminy, to właśnie tutaj, na miejscu, chcę się z Państwem spotkać, porozmawiać, wysłuchać, bo to jest kwestia najistotniejsza - podkreślił prezydent.

Jak mówił, bardzo zależy mu na tym, co nazywane jest zrównoważonym rozwojem, ale co tak naprawdę jest rozwojem po prostu równym.

- Polska powinna rozwijać się w każdym swoim zakątku w jak najbardziej wyrównany sposób, żeby niwelować różnice pomiędzy poszczególnymi częściami kraju, żeby starać się niwelować różnice pomiędzy regionami, powiatami, gminami, tak żeby wszędzie warunki życia były w miarę możliwości jednakowe - akcentował.

- Rozwój Polski trwa. Dziękuję, że bierzecie Państwo w nim udział także poprzez budowanie swojej miejscowości, rozwijanie Herbów - powiedział prezydent.

Prezydent Duda odpowiedział też na pytania dziennikarzy o ujawnienie zarobków w Narodowym Banku Polskim. Prezydencka kancelaria poinformowała wcześniej w poniedziałek, że prezydent podpisał nowelizację ustawy dotyczącą jawności wynagrodzeń w NBP.

- Co do tego, że zarobki powinny być jawne, nie miałem żadnej wątpliwości, mówię o zarobkach kadry kierowniczej. Mówiłem to od samego początku, to nie to, że zmieniłem zdanie. Uważam, że skoro to pieniądze publiczne, instytucja publiczna, to dlaczego to nie ma być jawne? - powiedział dziennikarzom prezydent.

Andrzej Duda zapewnił dziennikarzy, że prezes NBP Adam Glapiński nie próbował go przekonywać, że nie powinien podpisywać tej nowelizacji. - Wręcz przeciwnie - prosił mnie, żebym tę ustawę podpisał jak najszybciej, bo powiedział, że sam chce, żeby ta sprawa była załatwiona i że chce ujawnienia jak najszybciej, zgodnie z tym, jakie są oczekiwania społeczne - dodał.

W Kłobucku prezydent mówił, że w Polsce jest jeszcze bardzo wiele zadań do wykonania. - Jesteśmy w drodze do kraju, który będzie krajem zamożnym, do kraju, który będzie krajem rzeczywiście silnym, który - jestem przekonany - będzie jednym z najbardziej liczących się państw w UE. Jestem przekonany, że taką Polskę zdołamy zbudować - powiedział A. Duda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast