Nowy numer 37/2021 Archiwum

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Bytomiu w ramach obchodów odbędą się: bieg pamięci, Msza i uroczystości przy pomniku oraz sesja popularnonaukowa z wystawą i filmem.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca dla upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości państwa polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Już 24 lutego wyruszy IV Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Piotra Woźniaka "Wira". 1 marca odbędą się uroczystości miejskie z udziałem władz miasta oraz żołnierzy i asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. W planie jest Msza o 14.00 w kościele Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach (ul. Frenzla 42) i spotkanie pod pomnikiem Ofiar Tragedii Górnośląskiej w Miechowicach.

Natomiast 5 marca o 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu rozpocznie się V Sesja Popularnonaukowa "Pamięci Żołnierzy Wyklętych", której towarzyszyć będą m.in. film i wystawa.


Program obchodów do pobrania poniżej.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama