Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pałac w Bytomiu-Miechowicach zyska nowy blask [ZDJĘCIA] przejdź do galerii

Pałac Tiele-Winclerów w Bytomiu-Miechowicach idzie do remontu. Nowy blask zyska całe otoczenie zabytkowego pałacu.

Pałac w Bytomiu-Miechowicach zyska nowy blask [ZDJĘCIA]   Zabytkowy pałac w Bytomiu-Miechowicach zyska nowy blask Agata Nurek /Radio eM - W Miechowicach rozpoczęły się prace archeologiczne i remontowe obiektu z początku XIX wieku. W przyszłości miejsce ma stać się ośrodkiem kulturalnym, gdzie będą odbywały się wystawy, spektakle, koncerty i wydarzenia sportowe - mówi Dariusz Goiński, archeolog:


 

Pałac Tiele-Winclerów w Bytomiu-Miechowicach zyska drugie życie. Obiekt przez lata popadał w ruinę. W 1945 roku został spalony przez Rosjan, a 10 lat później wysadzony w powietrze przez saperów Ludowego Wojska Polskiego.  Dla mieszkańców to ważne miejsce. Niektórzy pamiętają jeszcze czasy jego świetności:

Wśród mieszkańców Michowic krąży legenda, że pod ziemią znajduje się tunel prowadzący z pałacyku do kościoła. Jak pogłoski komentują archeolodzy? - mówi Katarzyna Sobota-Liwoch, kierownik zespołu archeologicznego:

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji w Miechowicach oszacowano na blisko 9,5 mln złotych.

« 1 »
Zabytkowy pałac w Bytomiu-Miechowicach zyska nowy blask

RADIO eM DODANE 15.02.2019 AKTUALIZACJA 15.02.2019

Zabytkowy pałac w Bytomiu-Miechowicach zyska nowy blask

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama