Nowy numer 09/2020 Archiwum

Niepotrzebne lekarstwa. Gdzie wyrzucać?

Tylko w zeszłym roku w Gliwicach zebrano ponad 10,6 tys. kg niepotrzebnych leków!

Po upływie terminu ważności przeterminowane leki to odpady niebezpieczne. Nie wolno ich wyrzucać ani na śmietniku, ani do kanalizacji. Gdyby znalazły się na śmietniku, są zagrożeniem dla środowiska naturalnego i zdrowia osób, które mogłyby je znaleźć, a także dla zwierząt, które żerują na wysypiskach śmieci.

Dlatego w aptekach wystawione są specjalne pojemniki, gdzie można wyrzucać lekarstwa.

W Gliwicach jest 37 takich miejsc. Zbiórka przeterminowanych leków pochodzących od mieszkańców jest organizowana i finansowana ze środków miasta. Farmaceutyki raz w miesiącu odbiera firma wyłoniona z przetargu.

- W zeszłym roku w Gliwicach zebrano 10 607 kg niepotrzebnych leków - informuje Agnieszka Setnik, naczelnik Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Adresy aptek, gdzie można wyrzucać lekarstwa znajdują się TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama